Telefon: (+90) 212 909 1270

info@auraportfoy.com.tr

  • tr
  • en

Hakkımızda

Aura Portfoy Yönetimi

Yatırımlarınızın Yönetiminde Bağımsız çözüm Ortağınız

Taaleritehdas beş yıldan beri Türkiye hisse senetlerine yatırım yapan Taaleri Turkey fonunu yönetmektedir. Aynı zamanda Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi’ne yatırım yapan Taaleri MENA fonunu da yönetmektedir.

İsmail Erdem (Genel Müdür)

İsmail Erdem, 20 yıl boyunca Türkiye Sermaye Piyasalarında faaliyet gösteren muhtelif kuruluşlarda görev yapmış olup, aralarında ING Barings, Finans Yatırım, TEB Yatırım ve Standard Ünlü’nün de bulunduğu kurumlarda araştırma, yurt dışı satış ve fon yönetimi alanlarında üst düzey yönetici olarak çalışmıştır

Cem Karababa (Direktör- Satış ve Pazarlama)

Cem Karababa, kariyerinin büyük kısmını yurtdışında çalışarak geçirmiş olup, 4 yıl Citibank Londra ve 8 yıl da Merrill Lynch Londra’da özel bankacılık bölümlerinde görev yapmıştır.

 

Ayşenur Kaynak (Direktör-Portföy Yönetimi)

Ayşenur Kaynak sektörde 28 yıllık tecrübeye sahiptir. Aralarında Finansbank, Finans Yatırım, Turkish Yatırım, Turkish Bank’ın bulunduğu kurumlarda hazine, portföy yönetimi, hazine pazarlama, özel bankacılık bölümlerinde çalışmıştır.

 

Aura Portföy Yönetim Şirketi müşterilerinin portföy yatırımlarını, müşterileri ile imzaladığı ‘Portföy Yönetim Sözleşmesi’ çerçevesinden yönetir. Bu sözleşmede, müşterimizin risk tercihleri ve getiri beklentileri belirtilir. Hangi varlık sınıfına (hisse senedi, tahvil/bono, mevduat, türev araçları, emtialar, yurtdışı hisse senetleri, vb.) ne kadar yatırım yapılabileceği belirlenir. Portföy yöneticilerimiz bu yetki ve sınırlamalar çerçevesinde yatırım kararlarını verirler.

Amacımız müşterilerimize mümkün olan en az risk ile en yüksek getiriyi sağlayabilmektir.

Müşterilerimiz tüm varlıkları bağımsız saklama bankalarında tutulmaktadır. Aura Portföy Yönetimi’nin bu varlıklar üzerinde alım satım haricinde bir tasarrufu bulunmamaktadır. Para veya menkul değer çekme veya virman yapma yetkisi yoktur.

Müşterilerimizden, hizmetlerimizin karşılığında günlük olarak hesaplanan bir ‘yönetim ücreti’ ve performansa dayalı olarak hesaplanan bir ‘başarı primi’ tahsil edilmektedir.

Türkiye İş Bankası A.Ş.

Taaleri Portföy Yönetimi A.Ş. saklama kuruluşu olarak Türkiye İş Bankası ile çalışmak üzere saklama sözleşmesi imzalamıştır. Önümüzdeki dönemde eğer ihtiyaç olursa saklama hizmeti veren diğer kurumlar ile de çalışılması düşünülmektedir.

Mirsis Bilgi Teknolojileri

Taaleri Portföy Yönetimi A.Ş. Türkiye’nin yeni büyüyen değeri Mirsis Bilgi Teknolojileri LTD. ŞTİ. ile web sitesi ve sistem yönetimi konusunda birlikte çalışmaktadır.

Eryürekli Hukuk Bürosu

Eryürekli Hukuk Bürosu, ülkemizin önde gelen hukuk bürolarından biridir. Büro özellikle Sermaye Piyasaları Hukuku konusunda uzman kadrolara ve geniş bir müvekkil ağına sahiptir. Eryürekli, Taaleri Portföy Yönetimi A.Ş.’nin kuruluş sürecinin başından beri şirkete danışmanlık vermektedir.

Infina Yazılım A.Ş.

Taaleri Portföy Yönetimi A.Ş., portföy yönetimi yazılımı ve muhasebe yazılımı ürünleri ve bu ürünlerle ilgili sürekli hizmet almak için İnfina Yazılım A.Ş. ile anlaşmıştır. Infina sektörde başka birçok portföy yönetim şirketi ile de çalışan hızla büyümekte olan bir yazılım şirketidir.